Vi har nå fått inn nye hoftebelter til Aarnsekkene og de er annerledes enn forrige generasjon.
Det må noe tilpassinger til for å matche eldre sekkemodeller. Det er derfor viktig at du som bestiller nytt belte hos oss, skriver hvilken sekk du skal montere beltet på. Da kan det tenkes vi har et eldre belte som passer rett på din sekk, ellers gir vi deg instruksjoner om hvordan du skal montere det på sekken.
Nedenfor er et eksempel på hvordan det nye beltet kan monteres på sekker med Load Transfer Tubes
Har du spørsmål om belter og montering så ta gjerne kontakt.
Har du sekk med snor som fester og strammer sekkens nedre del inntil hoftebeltet, drar du den ut og trer den på nytt slik bildene viser. Ikke dra den ut av tubene, det er vrient å få gjennom på nytt. Du drar snoren ut fra den vannrette «tuben»/hylsen/sporet på tvers nederst på sekken.
Poenget er at tubene nederst skal festes inntil beltet og slik at de ikke kan gli lenger ned. Du kan feste de inntil med paracord – eller gjøre som vist på bildene ved hjelp av den ovale plastringen med strikk som sitter på noen eldre belter.
Det er lettere å få til dette hvis du monterer festene på beltet før du plasserer inn beltet i borrelåsen. Skal du sette på et lite belte (Small) må du ta i for å få beltedelene mest mulig sammen nederst i borrelåsen. Du kan alternativt gjøre innfestningene i beltet slakkere ved å bruke annen innfesting enn vi viser her, for eksempel ved hjelp av en paracord.