SQOOP profilservice er miljøfokus i praksis

Oversikt i et marked der alle vil være miljøvennlige. Men ingen er det.

Vi må vel innse at klesindustrien aldri kan kalles miljøvennlig, men noen aktører er litt mindre miljøfiendtlig enn andre. Noen produsenter har vært tidlig ute og faktisk brukt penger på å finne materialer, produksjonsmetoder og logistikk som er mindre skadelig for klima og miljø. Nå har forbrukeren blitt mer bevisst i sine valg – og det tvinger alle de store brandene til å følge opp. Alle skryter og roper høyt om bærekraft. Og det gjøres mye, men det er ikke lett å gjøre kvalifiserte valg i myldret av forskningsresultater, EU-krav, sertifiseringer, og merkenes selvskryt.

Det er stor forskjell på en Piquet-skjorte og en Piquetskjorte

Våre oppdragsgivere har fokus på bærekraft. Vår oppgave er å finne klesmodeller og utstyr som ivaretar krav og målsettinger. Det er noe langt mer enn å plukke en skalljakke eller sekk ned fra hyllen og si at denne er god. Kunnskap om sertifiseringer, kommende miljøkrav i kombinasjon med inngående produktkunnskap er våre viktigste verktøy når vi utarbeider forslag til kolleksjoner som er «skreddersydd» våre oppdragsgiveres behov.

 

Piquet skjorten til venstre bør du styre unna. Den koster 450,-
Vi anbefaler den til høyre. Den koster også 450,-

Den til høyre sertifisert av Nordic Ecolabel, Fairtrade, GOTS og ØKO-TEX. Et produkt med disse sertifiseringene betyr at plagget har møtt alle kravene til organisasjonene bak merkingen. For øyeblikket er dette vår minst miljøfiendtlige Piquetskjorte.

Interessert i bedriftsavtale og arbeidsbekledning eller utstyr fra ledende merker som Fjällräven, Klättermusen, Mammut, Rab, Osprey ++ ? Ta gjerne kontakt her.

Logo brodert på vår minst miljøfiendtlige Piquetskjorte. Brodert logo vil normalt ikke begrense plaggets levetid.