Piquet skjorter med alle de riktige miljøsertifiseringene

Flere av våre oppdragsgivere spør etter miljøvennlige alternativer.

Klesbransjen sliter i utgangspunktet med et miljøversting-stempel, så særlig miljøvennlig blir nok aldri et klesplagg.   Men det finnes produsenter som investerer mye i å finne mest mulig bærekraftige løsninger.  CottoVer er et slikt merke, og denne Piquet-skjorten anbefaler vi til de som setter bærekraft høyt opp på prioriteringslisten. CottoVer er sertifisert av Nordic Ecolabel, Fairtrade, GOTS og ØKO-TEX. Et produkt med disse sertifiseringene betyr at plagget har møtt alle kravene til organisasjonene bak merkingen.

CottoVer Piquet er en kortermet pique i klassisk pique-strikk. Modellen har normal passform, strikket ribb på krage og ermer, to knapper i den forsterkede knappestolpen, splitt i siden og litt lenger rygg.

Vi leverer nå Cottover i mange ulike farger til damer fra XS til XXL og herrer fra S til 4XL. Bomullsvekten er 200 g/m².